fbpx

Jak przejść przez zmianę – mój program w aplikacji Olgi Kozierowskiej MyOla

W życiu stała jest tylko zmiana – pewnie słyszałaś to nie raz, mnie to zawsze denerwowało aż pewnego dnia, podsumowując rok, przekonałam się jakie to prawdziwe.

To był niełatwy czas dla mnie – trudny proces rozwodu, bardzo dynamiczny czas w pracy – wyjazdy, nowe projekty, remont mieszkania. Całkiem sporo jak na jedną osobę.  Wtedy zupełnie o tym nie myślałam w takich kategoriach, po prostu przyjęłam podejście zadaniowe, pojawia się temat to go załatwiam i idę dalej. Za bycie heroską, musiałam jednak zapłacić nie lada cenę

 

Oczywiście miałam najbliższych i ogrom wsparcia ale z perspektywy czasu wiem, że do pewnych zmian mogłam przygotować się lepiej. Zwłaszcza szwankujące zdrowie skłoniło mnie do poszukania najlepszych sposobów na zmianę, żeby więcej nie ponieść takich kosztów.

Stosuje je w zmianach zawodowych, osobistych i chętnie dziele się z klientkami, które albo są już w zmianie, albo krok przed, kiedy się do niej przymierzają.

 

Dlatego kiedy Olga Kozierowska – prezeska Fundacji Sukces Pisany Szminką zaproponowała mi napisanie do aplikacji dla kobiet MyOla programu o zmianie, pomyślałam sobie – nie ma przypadków, czas podzielić się tym, co pomaga w zmianie na większą skalę. Bo aplikację ściągnęło już ponad 14 tysięcy użytkowników.

Jak piszę o zmianie – nieustannie towarzyszy w naszym życiu, poczynając od zmian zachodzących w naszym ciele – rosną nam włosy, paznokcie, pojawiają się pomysły jak i w otoczeniu – nowe technologie, rozwiązania.

Niezależnie czy jest to zmiana zawodowa, osobista, duża, mała (pojęcia bardzo subiektywne), jest kilka elementów o które możesz zadbać: planowanie, emocje, podejmowanie działań, sposób myślenia.

O emocjach w zmianie piszę tak: skumulowane emocje, których nie dopuszczasz do głosu i zamiatasz pod dywan często przeradzają się w chorobę ciała i duszy, mają tendencje do wybuchu w najmniej oczekiwanym momencie. Co zrobić, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji. Nie uciekaj w działanie, jest to naturalna tendencja do zagłuszania emocji.

 

 

Usiądź na chwilę w cichym miejscu, pooddychaj kilka minut. Zauważ co wtedy czujesz, możesz je wypowiedzieć głośno lub zapisać na kartce.

 

Powiedz sobie, że dobrze czuć takie emocje, one sygnalizują, że może potrzebujesz więcej informacji albo wsparcia. Dają znak, żebyś się na chwile zatrzymała…

 

A czy wiesz, że Twój sposób myślenia ma kluczowe znaczenie w radzeniu sobie ze zmianą? Według Carol Dweck sposób myślenia stały, zafiksowany utrudnia przejście przez zmianę, bo wszystko co nowe, nieznane jest postrzegane jako zagrożenie? Natomiast myślenie wzrostowe, otwarte traktuje zmianę jako szansę na rozwój. Dlatego w programie znajdziesz kilka pytań, które pomogą Ci ustalić jaki jest Twój dominujący sposób myślenia.

 

Cały program „Jak przejść przez zmianę” zawiera 5 części, każda po kilka minut, więc krótko, konkretnie z pięknym podkładem muzycznym i cudownym głosem czytającej Olgi Kozierowskiej.

 

Dla mnie MyOla to podręczna pomoc i wsparcie emocjonalno-mentalne zawierająca krótkie, kilku minutowe programy, to dobra porcja inspiracji – zawiera bardzo ciekawe rozmowy, prawdziwe historie ale też koła ratunkowe w zależności od sytuacji.

 

Znajdziesz tam również ćwiczenia oddechowe, czy muzykę do medytacji lub odpoczynku. Więc zamiast wchodzić na Instagram albo Facebook, ściągnij MyOla (for free), i sprawdź co tam u Ciebie w sercu albo w ciele. To kilka minut, wyłącznie dla Ciebie.

 

Please follow and like us:
Posts created 8

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.